В нашій країні є традиція на Великдень створювати писанки, тобто, наносити орнамент на яйце. Це мистецтво називається писанкарство й воно сягає своїм корінням часів дохристиянської культури.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій повідомило, що до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства додано писанку.
Важливе для України рішення
Таке рішення ухвалено на 19-ій сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини. Вона цього року проходить в столиці Парагваю місті Асунсьйон.
Також відомство додало, що Україна спільно з Естонією створили перший міжнародний елемент “Писанка: українська традиція і мистецтво оздоблення яєць”. Робота над номінацією розпочалася ще у 2017 році після того, як відбулася зустріч українською спільнотою носіїв в Естонії.
Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький комментуючи це досягнення зазначив, що навіть у темні часи країна доводить, що залишається незламною.
Тим, що писанку внесено до нематеріальної спадщини людства наша країна нібито проголошує на весь світ, що жива спадщина нас об’єднує, дарує відчуття причетності та уособлює нашу ідентичність.
Також це рішення ЮНЕСКО свідчить про те, що українська культура — невід’ємна частина світової культури, яка основана на повазі до творчого розмаїття та традицій народу. У відомстві вказали, що для українців обмін та дарування писанок є дуже важливою традицією й неважливо, чи вона пов’язана з церквою або ж ні.
В різних символах, що наносяться на писанку зафіксовано особисті побажання та послання, а національні візерунки на них не випадкові, оскільки кожен мотив має своє значення. Саме це, додали в міністерстві, й робить кожну писанку унікальною.