Згдіно з даними, в Європі на цю мить перебуває 5,3 мільйона біженців з України. Більшість з них отримують виплати в тій країні Європи, яка їх прихистила.
Видання РБК-Україна вирішило нагадати, за які порушення українські біженці можуть втратити виплати та іншу допомогу.
Важлива інформація
Українці, що перебувають в Польщі, можуть виїжджати з цієї країни, але не більш, ніж на 30 днів. Соціальні виплати можуть скасувати, як людина порушує закон і її притягують до кримінальної відповідальності. Також причиною скасування допомоги може стати те, що людина надала недостовірну інформацію або приховала якісь факти.
Зараз вирішується питання, чи залишати допомогу “Сім’я 800+” всім українцям чи виплачувати тільки тим біженцям, які офіційно працевлаштовані у Польщі та платять податки.
Німеччина надає соціальну допомогу Bürgergeld безробітним біженцям, а також дітям. Розмір допомоги для неповнолітніх становить від 357 євро, а для дорослих – до 563 євро.
Цю допомогу можуть скасувати, якщо особа не проживає за місцем прописки більш як 21 день, якщо відмовляється відвідувати курси або семінари – скорочення виплат в перший раз буде на 10%, вдруге – на 20%, втретє – на 30%.
Також виплату можуть урізати в разі звільнення з роботи без вагомих підстав – до 30% на 3 місяці. Аналогічна ситуація, якщо людина відмовилась від “розумної” пропозиції працевлаштування. В разі виявлення соцслужбою прихованого доходу або майна, можуть не лише скасувати виплати, а й зобов’язати повернути усі виплачені кошти.
Біженці, в яких є персональні ідентифікаційні номери в Швеції, можуть подавати прохання про отримання додаткової житлової площі, якщо у них підростає дитина і наявне житло для родини замале.
При відмові від запропонованого варіанту, біженці надалі втрачають можливість отримати житло від комуни. В такому разі шукати та оплачувати житло вони будуть змушені самостійно. Виселення з оселі загрожує в разі неправильного сортування сміття. Біженці у Швеції втрачають свій статус, якщо отримують громадянство іншої країни або повертаються до України.
В Чехії скасують виплати тим українцям, які не проживають за зареєстрованим місцем. Якщо біженець виїхав на більш ніж 10 днів, це може вплинути на певні пільги. Іноземці повинні повідомляти про зміну прізвища, сімейного стану, даних закордонного паспорта, зміну адреси та зміну даних в документі, інакше їм загрожує штраф.