В другому півріччі 2024 року в Україні зросла на 48% кількість російських кібератаки порівняно з попереднім періодом.
Цю інформацію повідомила Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України.
Як діє ворог?
Дослідження команди CERT-UA базується на проведеному аналізі кіберзагроз, що були виявлені протягом другого півріччя минулого року. В звіті вказується, що не тільки зросла кількість кібератак з боку Росії, а й суттєво підвищилася їх складність. Більше того, об’єкти, на які були спрямовані російські кібератаки, стали більш чутливими.
Зазначається, що російські хакери використовують автоматизацію, застосовують supply chain атаки з метою проникнення через постачальників програмного забезпечення. Більше того, вони комбінують техніки шпигунства і саботажу.

При цьому, основним вектором кібератак є збір розвідданих. Це може вплинути на оперативну ситуацію, що склалася на фронті. Зокрема, росіян цікавлять системи ситуаційної обізнаності і спеціалізовані оборонні підприємства.
В 2024 році російська кіберстратегія змінилася й відбувся перехід до нової фази: масштабніші, складніші й краще скоординовані операції, які виконуються з залученням автоматизованих інструментів та фокусом на supply chain.
Водночас українські організації вирішили підвищувати рівень кібергігієни, удосконалювати механізми раннього виявлення загроз і розширення міжнародної співпраці. В Держспецзв’язку заявили, що всі ці заходи дозволили запобігти значній частині атак ще на ранніх стадіях.
З наймасовіших кібератак з початку повномасштабного російського вторгнення можна віднести атаку на мобільну мережу “Київстар”, компанію “Укрзалізниця”, державні реєстри тощо.
Нагадуємо, раніше ми писали, чому українцям надходять “німі дзвінки”