Станом на зараз в Норвегії зареєстровано близько 93 тисяч українських біженців.
Міністерка праці Тоньє Бренна під час прес-конференції розповіла, скільки з них вже працевлаштувалися, пише ukrainepuls.com.
Свіжі дані
Влада Норвегії вважає, що країна демонструє ефективну модель адаптації українських біженців. Головним ключем до працевлаштування стають мовна підготовка та культурна інтеграція.
Бренна повідомила, що українські біженці розселені по всій країні – від великих міст до невеликих муніципалітетів. Вже приблизно 30% від загальної кількості українських біженців знайшли роботу.
Більше того, майже всі дорослі беруть участь у спеціальній вступній програмі. Її унікальність полягає в тому, що застосовується комплексний підхід. Тобто, українці вчать норвезьку мову, опановують культурні особливості цієї країни, відбувається їх підготовка до роботи, формуються навички самостійного життя.
Бренна зазначила, що чим довше українці перебувають у Норвегії, тим більша ймовірність їх інтеграції на ринок праці. За минулий рік показники працевлаштування наших громадян подвоїлися.
Міністерка праці додала, що уряд вважає головною метою державної програми створення умов, за яких українці зможуть самостійно себе запезпечувати, а для цього вони повинні отримувати гідну заробутну плату, вони повинні мати соціальні зв’язки, відчувати себе в безпеці в цій країні.
До слова, притулок в Норвегії з недавніх часів українцям важче отримати. Пріоритет надається жителям областей, що найбільше потерпають від російської агресії. При цьому, більшість областей України віднесено до безпечних районів, тому до мешканців цих регіонів застосовуються інші правила.
Нагадуємо, ми писали, що польські бізнесмени стали рідше брати на роботу українців