За попередніми офцінками, з часу початку повномасштабної військової агресії проти України Росія викрала майже 20 тисяч дітей й 1200 з них вдалося повернути.
Тому, МВС України повідомило в понеділок, 5 травня щодо наміру створення ДНК-бази родичів викрадених дітей.
Кого це стосується?
Через звернення України щодо фактів викрадення дітей Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордери на арешт російських посадовців, так як ці дії є злочинами. Серед таких осіб президент РФ Володимир Путін та уповноважена при президенті РФ з прав дітей Марія Львова-Бєлова.
З ініціативи президента України Володимира Зеленського «Bring Kids Back UA» МВС України розпочинає створювати єдину ДНК-базу даних родичів зниклих дітей. В рамках цієї ініціативи українські родини закликають подавати офіційні заяви до Національної поліції України (НПУ) та надавати зразки ДНК, що допоможуть ідентифікувати дітей і возз’єднати їх з близькими.
Раніше ми писали, що в ДПСУ поділилися даними, скільки українців виїжджає за кордон
Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов зазначив, що кожна дитина має право повернутися додому та відновити свою ідентичність. Він додав, що ДНК-зразок, спогади або голос можуть стати ключем до порятунку примусово переміщеної дитини.
Дана кампанія буде йти на всій території України, але особливу увагу буде приділено східним та південним регіонам України. Директор Департаменту комунікації МВС України Мар’яна Рева поділилася, що процес повернення дітей, яких викрала Росія, є тривалим та надзвичайно складним.
Тому, проводиться інформаційна кампанія, щоб привернути увагу суспільства до цієї теми та підкреслити, що кожен може зробити внесок у відновлення справедливості.