В Польщі роботодавці стали рідше давати роботу українцям 

Майже мільйон українських біженців офіційно зареєстровано в Польщі з початку повномасштабного російського вторгнення. Згідно зі статистикою, на 15% зменшилася кількість підприємців, які дають роботу українцям.   

Ці дані наводить Польський барометр ринку праці після проведення останнього дослідження, повідомляє inpoland.net.pl. 

Скільки заробляють українці в Польщі?

При цьому, зростає кількість працівників з Білорусі та країн Азії. Якщо рік тому 43% роботодавців заявляли, що беруть на роботу українців, то зараз вже 28%. Найбільше українських працівників працюють на великих підприємствах – 46%, у середніх компаніях цей показник становить 32%, а в малих компаніях 6%. Примітно, що до повномасштабної війни 74% від усіх іноземних працівників у Польщі становили українці, а наприкінці листопада 2024 року – вже 66% від загальної кількості.   

За 2024 рік кількість застрахованих іноземців зросла на 64,5 тисячі, з них українців – на 13,4 тисячі осіб.  Вказується, що найбільший приріст зафіксовано серед білорусів –  на 21,3 тисячі. Як свідчить опитування Personnel Service, найбільше українці працюють на посадах, які не вимагають високої кваліфікації.  При цьому, на 18% зросла частка українців, що обіймають посади середньої ланки і зараз становить 40%, високі посади – 9%.    

Що стосується заробітків українців в Польщі, то більшість із них заробляє трохи більше мінімальної заробітної плати, тобто, 30,50 злотих брутто. Ще 41% українців отримує винагороду в діапазоні від 30,5 до 34,9 злотих брутто на годину. 

Вказується, що кожен п’ятий роботодавець, а це близько 20%, платить українцям від 35 злотих до 39,9 злотих брутто за годину.  Тільки 7% компаній пропонують зарплату понад 40 злотих брутто за годину.   

Також останнє дослідження Польського барометру ринку праці показало, що 21% роботодавців заявили про готовність працевлаштовувати працівників не з України.  В них зростає інтерес до робітників з Азії, переважно з Індії, Непалу, Філіппін і Бангладеш. 

Нагадуємо, раніше ми писали, що в Італії українцям можуть обмежити певні послуги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *