Страхи та міфи, що стосуються виплати 1000 грн українцям 

З грудня стартувала президентська програма “Зимової підтримки” для всіх українців, що залишаються в країні й після 24 лютого 2022 року нікуди не виїжджали. 

Однак, в соцмережах з’явилися новини з попередженням, що нібито отримання цієї допомоги може бути небезпечним. Правда це чи ні, повідомляє bbc.com. 

Чи є якась небезпека?

Головне застереження, про яке вказують українцям, стосується нібито спроби встановити контроль за рухом всіх коштів на банківській картці після отримання 1000 грн. В уряді такі звинувачення заперечують.   

На цю мить вже понад 6 мільйонів українців оформили таку грошову підтримку, а 10 грудня вже почалися перші нарахування. Якщо в родині є діти віком до 18 років, то батьки можуть оформити й на них цю допомогу. 

Таким чином, сім’я з трьох осіб – батько, мати та дитина отримає 3000 грн. Щоправда, цими коштами можна буде розрахуватися тільки за певні товари та послуги. Наприклад, можна оплатити комунальні послуги, придбати ліки, книжки, квитки на поїзд тощо. 

Також оскільки фінансування цієї допомоги відбувається не за кошти держави, а міжнародних партнерів, допомогу можна одразу перерахувати на допомогу ЗСУ. Але мова йде тільки про офіційні волонтерські та благодійні організації та фонди, що збирають кошти на допомогу українській армії. 

Що стосується нібито розкриття даних банківських карток, то в уряді пояснили, що оскільки зимову допомогу було вирішено перерахуовувати на картку “Національного кешбеку”, там були з самого початку такі умови. 

Потрібні вони тому, що для нарахування кешбеку учасникам програми треба бачити транзакції купівлі товарів чи оплати послуг  для подальшого нарахування кешбеку.  

В уряді кажуть, що всі банки, окрім одного вже змінили цю опцію, але йдуть переговори, щоб й ця фінансова установа також змінила налаштування в банківському додатку. 

Окрім розкриття банківських даних, українців лякають, що нібито таким чином держава хоче знайти “ухилянтів” або ж таємно проводить перепис населення тощо. Однак, ці версії в науковців викликають сумніви. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *