Скільки може тривати випробувальний термін при прийнятті на роботу 

В Україні трудові відносини між працівником та роботодавцем регулюються законодавством. Однак, нерідко при працевлаштуванні роботодавець встановлює випробувальний термін. 

Скільки він може тривати, інформують фахівці Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці. 

Що вказано в законодавстві?

У Держпраці пояснили, що згідно зі статтею 26 Кодексу законів про працю України під час укладання угоди роботодавець та працівник можуть домовитися про випробувальний термін, щоб перевірити відповідність працівника роботі, яка йому доручається. 

При цьому, умова про випробування має бути зафіксована в заяві працівника чи в трудовому договорі, якщо він укладається в письмовій формі, також це може бути наказ чи розпорядження про прийняття на роботу. 

Якщо ж ця умова не прописана в цих документах, тоді це дає підстави вважати, що працівник прийнятий на роботу без випробування. Однак, фахівці також пояснили, що в період випробувального терміну на працівників поширюється законодавство про працю. 

В українському законодавстві також вказано, що випробувальний термін не може перевищувати три місяці, а в окремих випадках – 6 місяців, якщо це погоджено із відповідним виборним органом первинної профспілкової організації. 

Також, за словами фахівців, під час дії воєнного стану дозволяється встановлювати умову про випробування для будь-якої категорії працівників. До слова, також у працівників допоки триває військовий стан, немає додаткових вихідних з нагоди державних чи церковних свят. 

Нагадуємо, ми писали, що роботодавці в Польщі стали рідше брати на роботу українців

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *