З 20 листопада до 20 грудня 2024 року серед офіційно зареєстрованих українців в Центрі зайнятості проводилося опитування стосовно того, скільки жінок та чоловіків не мають роботи.
Видання Інтерфакс-Україна повідомило, що за спільною ініціативою Державної служби зайнятості України (ДСЗ) та Helvetas Swiss Intercooperation в звіті повідомили висновки дослідження.
Що показало дослідження?
Виявилося, що в Україні фіксується значна гендерна дипропорція. Серед безробітних, що брали участь в опитуванні, зафіксовано 82% жінок. Така кількість пояснюється мобілізацією та воєнним станом.
У віковій структурі найбільша частка безробітних припадає на осіб віком 36-54 роки, а ось серед молоді віком від 18 до 25 років, таких лише 6,4%. При цьому, рівень освіти серед безробітних високий: більш ніж 31% мають вищу освіту, а 31,4% — професійно-технічну.
Раніше ми писали, що роботодавці в Польщі рідше беруть на роботу українців
Тобто, результати дослідження показали, що високий рівень освіти не завжди гарантує працевлаштування. Найбільше серед опитаних безробітних є професіонали (29,4%) та фахівці (22,4%), тоді як представників простіших професій – 1,4%.
Основними причинами безробіття під час опитування респонденти вказали особисті обставини – 37,7%, ще 20,7% поскаржилися на низьку заробітну плату. У безробітних немає високої мотивації для зміни місця проживання заради нової робити або отримання нової професії.
Що стосується очікувань щодо заробітної плати, то більшість хочуть отримувати від 8000 до 20 000 грн. Примітно, що чоловіки називають більші зарплати, ніж жінки. Вказується, що в опитуванні взяли учать 68 838 безробітних, а це складає десь 70% від їхньої кількості.